Öğrenci Görüşleri

Bilgesu YILDIZ

Okulumuzda öğrendiğimiz ve uygulama fırsatı bulamadığımız projeleri Arcora Garage Academy'de uygulama fırsatına sahibiz. Arcora'daki deneyimli ekip ile projelerin uygulamalarını yapıyoruz. Mezun olmadan önce bu fırsatı yakaladığımız için çok mutluyuz.

Ali Berkay YILMAZ

Okul hayatım boyunca ilk kez yapmış olduğum bir tasarımın imalat aşamasının nasıl olduğunu öğrenme fırsatı yakaladığım Arcora Garage Academy'de profesyonel hayata geçmeden önceki son durağımda, profesyonellik hakkında birçok yeni şey öğrendim. Bunun için Arcora'ya teşekkür ederim.

Tunahan SONAT

Dekanlık ve yönetimin buradaki sistemi hissederek yaşamaları ve bu sistemi bizlere daha erken getirmeleri lazım. Almak için aldığımız dersler yerine Arcora Garage Academy'i tercih ediyorum.

Melisa YILDIZBAŞ

Projelerimizde çizdiğimiz, daha çok çizmeye çalıştığımız mobilya birleşim detaylarını görüyoruz. Bu detayları öğrenmek ve özümsemek tasarımlarımıza yön verebilir. Uygulama bizim mesleğimizin önemli bir kısmını oluşturuyor ve Arcora Garage Academy sayesinde uygulmaya dair birçok şey öğrendik.

Selin KAŞKAYA

Öğrendiklerimizi uygulayabileceğimiz, projelerimizin gerçeğe dönüşmesini görmeyi hep hayal ederdim. Arcora Garage Academy'de hayalimdeki dersin karşılığını buldum. Tasarladığımız projeleri birebir ustalar ile üretebilme şansı buluyoruz.

Ayşenur GÜLTEKİN

Teorik olarak öğrendiğimiz bilgileri uygulama olarak deneyimleme fırsatını Arcora Garage Academy'de buluyoruz. Deneyimlediğimiz birçok şey adına oldukça mutluyuz. Şuan ki derslerimizden farklı bir ortamda, atölye ortamında bulunduğumuz için burayı da deneyimleme fırsatı bulduk. Bunun iş hayatımızda bize bir avantaj olarak geri döneceğinden oldukça eminim.

Şule KOÇ

İç mimarlık derslerini okulda teorik olarak öğrenip sonrasında tasarımlarını yapıyoruz. Fakat bu tasarımlar sırasında deneyim konusunda eksik olduğumuzdan dolayı detay problemini çözemiyoruz veya yanlış çözüyoruz. Bu dersin bize en büyük katkısı tasarım detaylarını, montajlarını, çizimlerini uygulamalı olarak öğretmesidir. Mezuniyet sonrasında bizim için bir artı olduğunu düşünmekteyim.

Berkan ÇAĞMAN

Okulda gördüğümüz teorik derslerin özellikle tasarım stüdyolarında çizdiğimiz projelerin iş hayatında karşılaşılan üretim safhalarını görmek, bilmek ve deneyimlemek. Tasarladığınız bir ürünün hangi aşamalardan geçtiğini ve nasıl montajlandığını deneyimlemek, ahşabın kokusunu ve dokusunu hissetmek en güzel öğrenme şekli, bizlere uygulamalı şekilde öğrettikleri iş güvenliği, maliyet hesaplaması ve üretim ile sonlanan bir dönemde mezuniyet sonrasında iş pazarında 1-0 önde başlayacağımızı düşünüyorum.

Buse KOZAN

Öncelikle bu dersi almış olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum . Dersin eksik olduğumuz malzeme bilgisi , müşteri ile iletişim ve maliyet hesabı gibi birçok konuda bize büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Projeyi uygulama aşamasına geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :)

Destegül ÖZDEMİR

“Öğrencilik yıllarında ders içeriği olarak birebir uygulama alanını görebildiğim, atölye ortamında ahşabın kokusu ile birlikte gerçekten mesleğimin değerini ve keyfini yaşadığım bir ortam yaşama fırsatı verilmesi beni oldukça heyecanlandırdı, tam bir işleyiş, gerçek bir müşteri ile tasarım aşamasına alınarak iş deneyimi yaşamama olanak veren Bölüm başkanımız Prof. Dr. Can Hersek hocama, Doç.Dr. Gözen Aktaş hocama ve bize her konuda yardımcı olan profesyonel ekibi ile ARCORA Garage Academy sonsuz teşekkürlerimi sunarım.’

Gözde SERİN

Arcora Garage Academy ailesine proje dahilin de katılmış bir öğrenci olarak, mezun olmama aylar kala böyle bir piyasaya tecrübesi edindiğim için çok şanslı olduğumu söylemeliyim. Okulumuzun ilgili firmayla işbirliği içinde olması ve bizler için uygulamalı deneyim alanları yaratması bizi olumlu anlamda etkilemektedir. Her ders yeni fikirlerle gelip bu fikrin hayata geçirilebilirliğini tartışmak, uzman eğitim kadrosu ve yılların tecrübesini deneyimlemiş ustalarıyla çalışmak benim için kaçırılmayacak büyüklükte bir fırsat olma niteliğini taşımaktadır.

Buğra YALINKILIÇ

Arcora Garage Academy ailesine katılmış bir öğrenci olarak, mezun olmamıza kısa bir süre kalmışken böyle bir projede yer almak motivasyonumuzu arttırdı. Her Çarşamba yeni heyecanlarla, fikirlerle derse gelmek ve uzman kadrosuyla bu fikirleri olumlu olumsuz değerlendirip hayata geçirebilmemizin benim için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

8) Mehmet Alp GÜNDÜZ

Bölümümüzde yapmış olduğunuz tasarımların, teorik bilgilerin aksine Arcora Garage Academy’nin bize sunmuş olduğu imkanlar sayesinde tasarımlarımızın üretim bandını, gelişim sürecini ve de uygulamasında dikkate alınması gereken unsurları yakından inceleme, deneyimleme fırsatı buldum.Arcora Garage Academy’de geçirmiş olduğum vakitlerde, grup çalışmasını, ustalar ile uyumlu bir şekilde üretim şeklini ve inceliklerini öğrenirken zevkli ve eğlenceli deneyimler edindim. Arcora Garage Academy’e bize akademik hayatımızda böyle bir deneyim kazandırarak bu eğlenceli imkanları sunduğu için teşekkür ederiz.